Ta oferta jest już nieaktualna

Zobacz podobne ogłoszenia w kategorii: Rozrywka i rekreacja > Sport

  Kurs radiooperator SRC Kraków

August 20, 2022 02:05 - Sport - Kraków
350.00 zł
  • img
Szczegóły ogłoszenia
Kurs radiooperatora SRC Kraków
Każdego roku wielu mieszkańców Krakowa zapisuje się na kurs żeglarski lub motorowodny. Zdobywając patent sternika uzyskują prawo do samodzielnego prowadzenia jachtu.
Wielu sterników motorowodnych i żeglarzy nie ogranicza się jednak do pływania po wodach śródlądowych w Polsce. Czarterują jachty zwykle na ciepłych wodach w Chorwacji, Grecji czy Hiszpanii.
Niemal każdy jacht morski wyposażony jest w radiostację VHF, potocznie nazywaną "ukaefką". Radio musi być zarejestrowana, a co najmniej jedna osoba na pokładzie powinna legitymować się licencją radiooperatora SRC (ang. Short Range Certificate, pol. Świadectwo Operatora Łączności Bliskiego Zasięgu). Egzamin przeprowadza Urząd Komunikacji Elektronicznej. Delegatura Kraków organizuje egzamin na licencję radiooperatora SRC kila razy w roku. Świadectwo jako dokument państwowy honorowane jest na całym świecie i ważne bezterminowo.
Kurs radiooperatora SRC w Krakowie pozwoli na dobre przygotowanie się do egzaminu. Część praktyczna, to szkolenie na oryginalnych radiach VHF z przystawką DSC - takiego sprzętu używają Komisje Egzaminacyjne UKE. Ćwiczymy wszystkie procedury łączności rutynowej i priorytetowej.
Zapraszamy na kurs radiooperatora SRC w Krakowie!
102
Ponad 100 portali ogłoszeniowych w całej Polsce
2 minuty
Tylko tyle czasu potrzebujesz aby dodać do nich swoje ogłoszenie
17 zł
A jedynie tyle zapłacisz za oszczędność swojego czasu
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o nich dowiesz się w naszej polityce prywatności.